Ministerstwo Edukacji i Nauki chce utworzyć dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze. Prace nad tym przedsięwzięciem miałyby ruszyć już we wrześniu.

Minister Przemysław Czarnek podczas jednego z wywiadów odniósł się do kwestii dociarania do młodzieży z odpowiednimi wartościami.

Jego zdaniem, oprócz edukowania poza szkołą, ważne jest stworzenie organizacji pozarządowych, takich jak gminna ochotnicza straż pożarna. W tym celu mogą zostać utworzone dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które będą regularnie zbierały się na ćwiczeniach, a raz w miesiącu otrzymają godzinę nauki o historii własnego terenu, własnej ziemi, własnej ochotniczej straży pożarnej. Po to, żeby ich z nimi utożsamić, pokazać atrakcyjność własnej miejscowości.

Minister chciałby, żeby taki program już we wrześniu wszedł jako pilotaż, a od przyszłego roku był już obecny w całej Polsce.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij