MSWiA chce wprowadzić zmiany do przepisów regulujących funkcjonowanie OSP. Strażakom chce odebrać mundury i przemianować ich na "ratowników gaśniczych".

Jak wynika ze zmian "ratownicy gaśniczy" nie mieliby prawa do noszenia munduru, ale musieliby być w gtowości do wyjazdu w remizach. MSWiA chce również zabrać strażakom możliwość bezpłatnych szkoleń. Po zmianach musiałyby za nie płacić gminy.

"Ratownicy gaśniczy" otrzymaliby jednak świadczenie za wysługę lat. Chodzi o dodatek dla druhów oraz druhen, którzy przez 25 lat brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Ustawa jest już w parlamencie. Strażacy jednak nie godzą się na takie zmiany. Jak tłumaczą, jeżeli wejdą one w życie to będą protestować.

Źródło: www.rp.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij