W Raciborzu grupa uczniów z Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego przeprowadziła zajęcia mające na celu przybliżenie pracy ratownika medycznego, strażaka i ratownika wodnego.

Projekt „Bohaterowie naszych czasów” zakłada walkę ze stereotypowym i negatywnym postrzeganiem służb ratunkowych i medycznych. Licealiści chcą edukować już od najmłodszych lat, dlatego rozpoczęli od przedszkoli i szkół podstawowych. Ich zadanie polega na opowiadaniu o pracy strażaka, ratownika medycznego oraz ratownika wodnego.

Całość podzielona była na dwa dni. W pierwszym dniu na plac przy przedszkolu wjechał wóz strażacki. Dzieci mogły do niego wejść, przymierzyć mundury czy kaski. Największą jednak atrakcją okazało się lanie wody z węża oraz zabawy w pianie stworzonej przez strażaków. Drugiego dnia członkowie grupy ,,Bohaterowie naszych czasów” zaproponowali zajęcia z ratownikiem medycznym i wodnym. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy oraz zobaczyć sprzęt ratowniczy.

Pomysłodawcy akcji to grupa młodzieży z Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii postanowili za pomocą platformy stworzyć własne projekty społeczne.

Źródło: www.ratownicy24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij