W sobotę około godziny 12.45 doszło do groźnego pożaru stodoły w Tychach na ulicy Szkolnej. Na miejscu od razu pojawili się strażacy oraz Policja.

Zastępy JRG Tychy na miejscu zastały rozwinięty już pożar dachu murowanej stodoły. Przed przyjazdem strażaków udało się ewakuować wszystkie zwierzęta (krowy i kury). Gaszenie pożaru odbyło się poprzez podanie kilku prądów wody. W tym celu użyto również drabinę mechaniczną.

Dodatkowo do pomocy zadysponowane zostały zastępy OSP Bojszowy (GBA, GBA), OSP Bieruń Stary (GBA) i OSP Świerczyniec (GBA). Po ugaszeniu pożaru strażacy wraz z właścicielami obiektu przystąpili do usuwania spalonej słomy oraz siana.

W trakcie działań zasłabła jedna z mieszkanek posesji oraz strażak. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili im strażacy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Działania trwały kilka godzin i zakończyły się tuż po godzinie 20. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Źródło: www.strazacki.pl

Źródło zdjęcia: www.strazacki.pl/112 Tychy

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij