W Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku otwarto nową salę edukacyjną.

Nowe pomieszczenie ma służyć głównie w celu poszerzania wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Projekt został zrealizowany w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. W sali edukacyjnej dzieci będą mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki pożarowe, a także bezpiecznie sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi rozwija się pożar. To także miejsce, w którym strażacy będą mogli prowadzić szkolenia dla najmłodszych i nie tylko. 

Gdańska sala jest pierwszą w województwie pomorskim, w której wykorzystywany jest tzw. mapping, czyli aplikacja, dzięki której obrazy ścienne są wprowadzone w ruch, co w sposób realistyczny pozwala zobrazować środowisko pożarowe.

Źródło: www.strazacki.pl

Źródło zdjęcia: www.strazacki.pl/Dariusz Zaręba – KM PSP Gdańsk.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij