W Luboniu w jednej z firm wystąpiło miejscowe zagrożenie związane z substancją chemiczną.

Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie bardzo wysoka temperatura powietrza, która doprowadziła do "napuchnięcia" zbiornika DPPL. Skutkiem tego był mały wyciek znajdującej się wewnątrz substancji chemicznej, jaką był octan metylu.

Warto zaznaczyć, iż substancja ta jest łatwopalna i drażniąca. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Luboń oraz SGRChem-Eko z JRG 6 Poznań. Strażacy przystapili do odkręcenia zaworu zbiornika w celu upuszczenia ciśnienia oraz przepompowania substancji do innego zbiornika. OSP Luboń w tym czasie zajął się zabezpieczeniem gaśniczym działań.

Źródło: www.strazacki.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij