Zapadła decyzja w sprawie Lotniskowych Straży Pożarnych. Na posiedzeniu Sejmu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie wyraziło zgodny na przyłączenie LSP do struktury Państwowej Straży Pożarnej.

Lotniskowa Straż Pożarna obecnie funkcjonuje w strukturach organizacyjnych Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Od dłuższego czasu toczą się na ten temat dyskusje. Część strażaków pracujących w LSP domaga się stworzenia własnej formacji, a część włączenia do struktur PSP.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik wraz z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem zaprezentowali wnioski wyciągnięte z analizy ewentualnego przeniesienia LSP w strukturę PSP.

Wynika z nich, że:

  • koszty przeniesienia wraz z wynagrodzeniem oraz sprawami związanymi z infrastrukturą i zakupami przekroczyłby miliard złotych rocznie,

  • szkolenia lotniskowe dla strażaków zajęłyby minimum cztery lata,

  • z powodu pandemii budowa poligonu spowolniła i obecnie nie ma w Polsce miejsca, w którym LSP mogłyby się szkolić.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe punkty, Ministerstwo ogłosiło, że nie rekomenduje przeniesienia Lotniskowych Straż Pożarnych w strukturę Państwowej Straży Pożarnej za względu na problemy prawne, operacyjne, logistyczne oraz finansowe.

Źródło: www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij