Z uwagi na ostatnie anomalie pogodowe obejmujące cały świat, również Europę, polskie moduły strażackie wyruszają na pomoc innym krajom.

W niektórych województwach trwa sprawdzanie gotowości modułów działających w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej. Na razie mowa jest o pomocy dla dwóch krajów – Belgii i Włoszech.

Do Belgii miałby wyruszyć moduł pobierający próbki CBRN-DET oraz wykrywający skażenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne i jądrowe. Jego zadaniem byłoby pomaganie w usuwaniu skażenia po rozszczelnieniu zbiorników z olejem. W przypadku Włoch pojechałby natomiast moduł GFFFV, który wykorzystywany jest przy gaszeniu pożarów lasów.

Pewne jest już natomiast, że dziesięciu strażaków wyruszyło do Niemiec, aby udzielić pomocy humanitarnej tamtejszej ludności. Komenda Główna PSP zaznacza, że wszystko odbywa się na podstawie porozumienia zawartego między Polską a Niemcami. Polacy zaoferowali również sto sztuk urządzeń do osuszania obiektów zalanych przez falę powodziową.

Źródła: www.remiza.com.pl, www.remiza.com.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij