W siedzibie Komendy Głównej PSP odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności z mjr. Krzysztofem Capikiem i mjr. Pawłem Pełchem z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Do spotkania doszło w ramach współpracy Państwowej Straży Pożarnej i Cywilno-Wojskowego Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ARCC. Przeprowadzono na nim szkolenie z funkcjonowania struktur KSRG oraz PSP.

Oprócz tego omówiono obszar współpracy i dalszych działań, a w tym:

  • możliwości wykorzystania przez SZ RP zbiorników typu „Big-Bag” podczas usuwania skutków powodzi,

  • pomoc załóg Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych podczas wspólnych szkoleń zgrywających, ćwiczeń oraz działań poszukiwawczo-ratowniczych,

  • użycie zbiorników „Bambi-Bucket” podczas pożarów lasów, poligonów i terenów wielkopowierzchniowych,

  • organizacji wspólnej łączności radiowej,

  • koordynacji działań operacyjnych z udziałem statków powietrznych będących w dyspozycji SZ RP oraz sił i środków PSP.

Ponadto obie strony wyraziły chęć podpisania porozumienia, które miałoby regulować współpracę w zakresie działań operacyjnych.

Źródło: www.strazacki.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij