Jesienią ma wejść w życie rozporządzenie zmieniające umundurowanie strażaków PSP. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało już projekt do konsultacji.

 

Zmianie ulegnie ubiór wyjściowy, reprezentacyjny oraz służbowy. W ubiorze wyjściowym zrezygnowano z płaszcza letniej i zimowego, a na ich miejsce pojawi się jeden o uniwersalnym wzorze. Dodatkowo, kapelusze w mundurach kobiecych zostaną zastąpione czapkami rogatywkami.

 

Ubiór reprezentacyjny będzie z kolei zmodyfikowanym ubraniem wyjściowym, wzbogaconym o trzewiki lub buty oficerskie. Ubiór służbowy zastąpi dotychczasowy mundur o tej samej nazwie oraz tak zwaną odzież specjalną, czyli ubranie koszarowe i te przeznaczone dla kadry dowódczo-sztabowej.

Okres przejściowy, w czasie którego będzie można nosić elementy starego ubioru ma wynosić 12 lat, a koszt zmian to aż 115 mln zł.

 

 Źródło: www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij