Polscy strażacy ruszyli na pomoc Turcji oraz Grecji. Warunki nie są łatwe, temperatura sięga 40 stopni Celcjusza.

Jeden ze strażaków zrelacjonował akcje gaśnicze, które przeprowadzane są w Turcji. Polski oddział z tureckim łącznikiem na pokładzie dokonał 10 precyzyjnych zrzutów wody w ciągu 2 godzin. Misję wykonywali w śmigłowcu Black Hawk, który został przetransportowany z Polski do Turcji. Warunki w jakich pracują strażacy są ekstremalnie trudne – górzysty, trudno dostępny teren, około 40 stopni, silny wiatr, do tego niebo pokryte gęstym dymem.

Natomiast w Grecji Polacy pomagają w gaszeniu lasów. Wyruszyły tam dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w ich skład wchodzi 46 pojazdów oraz 143 ratowników.

Źródła: www.strazacki.pl, www.strazacki.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij