Polskie oddziały strażaków 10 sierpnia około godziny 16 dotrą do greckiej wyspy Eubea. To właśnie tam będą uczestniczyć w akcjach gaśniczych. Dowódca zaznacza, że są w pełnej gotowości i mogą zacząć działania od razu.

Przypominamy, że do Grecji wyruszyło 143 strażaków wraz z 46 wozami. Wszystko przez ponad 500 pożarów, które trwają w różnych częściach kraju od niemal 2 tygodni. Najgorsza sytuacja jest w Peloponez oraz na wyspie Eubea i to właśnie tam jadą polscy strażacy.

W wyniku pożarów zmarły już 2 osoby, a tysiące zostało ewakuowanych ze swojego miejsca zamieszkania. Z obliczeń europejskiego systemu informacyjnego o pożarach lasów wynika, że już w pierwszych dziesięciu dniach pożarów ogień pochłonął łącznie 56 tys. ha terenu.

Dowódca polskich oddziałów w Grecji bryg. Michał Langner zapowiada, że zaraz po przyjeździe zaczną się pracę związane z rozpoznaniem i zaplanowaniem działań na kolejne godziny. Ponadto, jeśli będzie zgoda przedstawicieli sztabu koordynacyjnego na akcje gaśnicze w nocy, to od razu przystąpią do przygotowań.

źródło: www.niezalezna.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij