Strażacy z jednostki OSP Szudziałowo otrzymali od władz powiatu sokólskiego nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwi im pracę. Największą uwagę skupia jednak kamera termowizyjna.

Do podpisania umowy między druhami, a władzami doszło w gabinecie starosty Piotra Rećko. Strażacy otrzymają odzież specjalna oraz środki ochrony osobistej, jednak najistotniejsza była nowoczesna kamera termowizyjna.

Druh OSP w Szudziałowie Jacek Olchowik, specjalista od kamer termowizyjnych, zaznacza że dzięki temu urządzeniu strażak może nie tylko widzieć osoby poszkodowane z zadymionych miejscach, ale również dostrzec emitowane ciepło. Jest to bardzo istotne, bo pozwala to monitorowanie bezpieczeństwa termicznego. Jacek Olchowik zaznacza, że każda jednostka w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym powinna posiadać taką kamerę. Często zastępuje ona wzrok strażakom i dodaje szósty zmysł.

źródło: www.sokolka.naszemiasto.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij