Ochotnicza Straż Pożarna w Tykadłowie miała powód do świętowania. Odebrała bowiem nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, na który złożyli się między innymi mieszkańcy. Oklaskom, muzyce i fajerwerkom nie było końca.

Strażacy z Tykadłowa otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy wart ponad 800 tys złotych. Większość tej kwoty pokryła Komenda Główna PSP, dołożyła się również gmina Żelazków, jednak wciąż brakowało kilkudziesięciu tysięcy. Gdy tylko dowiedzieli się o tym mieszkańcy wsi, postanowili pomóc i wspólnymi siłami zdobyć resztę kwoty

Takim sposobem druhowie z OSP w Tykadłowicach cieszą się nie tylko z nowego wozu, ale również świadomością, że jest to prezent od obywateli. Sytuacja jest niecodzienna, ale jak mówi jeden ze strażaków, mieszkańcy zdają sobie sprawę z tego, że samochód jest przede wszystkim dla nich, bo pomoże w zapewnianiu ich bezpieczeństwa.

Warto zaznaczyć, że będzie to samochód pierwszego wyjazdu oraz ratownictwa technicznego. Janusz Okoń, naczelnik OSP w Tykadłowie, podkreśla, że czekali na niego bardzo długo. Teraz cieszą się z niego nie tylko strażacy, ale również mieszkańcy. Na uroczystym przekazaniu wozu zgromadziło się wiele osób, były również fajerwerki, szampan, orkiestra oraz pierwsze jazdy próbne.

źródło: www.kalisz.naszemiasto.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij