W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu odbyło się spotkanie ze strażakami, którzy uczestniczyli w akcji gaszenia pożarów w Grecji. Opowiadali o ciężkich warunkach, złym przygotowaniu i chwilach grozy.

W konferencji brali udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Zamelczyk i trzech strażaków, którzy niedawno wrócili w Grecji tj. bryg. Tomasz Grelak, asp. Waldemar Wielgosz oraz st. asp. Dawid Bąkowski.

Dowódca druhów wspominał o sytuacji, w której myślał już o planie ewakuacyjnym. Miało to miejsce we wsi Vilia na zachód od Aten. Waldemar Wielgosz musiał podjąć trudną decyzję, jednak postanowił zostać wraz ze swoim zespołem i ocalić miejscowość. Po udanej akcji strażacy usłyszeli słowa podziwu od mieszkańców, którzy nazwali ich żołnierzami.

Akcje gaśnicze znacznie utrudniało złe przygotowanie polskich strażaków pod względem środków ochrony indywidualnej. Ich strój był bowiem o wiele cięższy od druhów z innych krajów.

źródła: www.strazacki.pl, www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij