W okolicach Borska odbywają się ćwiczenia krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, bierze w nich udział 470 strażaków i 150 wozów. Mają trwać końca sierpnia.

Akcja ćwiczeniowa w okolicach Borska jest przeprowadzana pod kryptonimem LAS 2021, gdyż to właśnie gaszenie obszernych terenów zielonych trenują strażacy z Pomorza, Kujaw, Mazur i Podlasia. Organizatorem wydarzenia jest Państwowa Straż Pożarna, która przygotowała sześć różnych scenariuszy dla druhów.

Dokładny plan ćwiczeń jest nieznany, ale wiadomo, że ma obejmować m. in. walkę z pożarami na dużej powierzchni, podawanie wody na dużej odległości oraz wykorzystanie dronów i śmigłowców do oceny sytuacji. Takie działania przydały się między innymi w tym roku podczas gaszenia pożarów w Grecji.

źródła: www.m.radiogdansk.pl, www.gdansk.tvp.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij