Ochotnicza Straż Pożarna w całym kraju prężnie się rozwija. Nowe wozy i rozbudowane remizy pozwalają na większy komfort pracy oraz szybszą reakcję druhów. Dzięki temu mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

OSP w Starninie przeniosła się do zupełnie nowej remizy. Jest to dla nich ogromna zmiana, do tej pory mieli do dyspozycji jedynie garaż. Wójt gminy zaznacza, że budowa tego miejsca była możliwa dzięki funduszowi unijnemu, który pokrył aż 85 proc. kwoty. Cała inwestycja kosztowała 1,6 mln zł i oprócz wielofunkcyjnej sali, garażu, zaplecza socjalnego i pomieszczeń technicznych, udało się również wybudować boisko oraz siłownię, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Władze Stalowej Woli szukają wykonawcy rozbudowy remizy strażackiej. OSP z roku na rok dysponuje coraz lepszym i większym sprzętem. Nie jest w stanie przechowywać go w aktualnym, o wiele za małym lokum. Ich wóz bojowy ledwo mieści się w garażu, co znacznie wydłuża czas przygotowania i wyjazdu, który powinien być jak najkrótszy. Inwestycja ma kosztować 485 tys. zł, z czego 50 tys. zł pokryje powiat stalowowolski, 150 tys. zł Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, a resztę władze miasta.

OSP z Wilczkowa otrzymała nowy wóz strażacki od PSP z Środy Śląskiej. Samochód jest wyspecjalizowany w akcjach ratunkowych, szczególnie zdarzeniach drogowych. Strażacy zaznaczają, że wóz poprawi bezpieczeństwo nie tylko w Wilczkowie, ale także w całej gminie Malczyce.

źródła: www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, www.echodnia.eu, www.roland-gazeta.pl

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij