Pod koniec sierpnia odbyły się międzypowiatowe ćwiczenia w Jarosławiu. W wydarzeniu wzięło udział 36 zastępów PSP i OSP, 2 radiowozy Policji oraz 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Trening odbył się na terenie zakładu Huty Szkła O-I Poland SA, a w jego tworzenie było zaangażowane ponad 200 specjalistów. Przewidziane były dwa epizody. Pierwszy z nich zakładał awarię chemiczną, wskutek której pięciu pracowników zostało poparzonych kwasem solnym. Jeden z mężczyzn stracił przytomność. Wymagało to od ratowników i strażaków natychmiastowej reakcji i przede wszystkim ewakuacji poszkodowanych. Oprócz tego musieli zastosować RKO, zdjąć brudną odzież i przemyć oczy oraz skórę. Wystapiło również zagrożenie skażenia środowiska naturalnego, ponieważ kwas rozpuszczał się w wodzie. Akcją kierował dwódca JRG Jarosław bryg. Waldemar Czernysz.

Drugi epizod zakładał wypadek lokomotywy z samochodem ciężarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, wskutek czego doszło do pożaru pojazdu oraz składowiska palet. Był to trening gaszenia pożaru wielkopowierzchniowego, przy którym koniecznie było transportowanie sprzętu gaśniczego na dużą odległość oraz budowanie zaopatrzeń wodnych.

Działania zastępów oceniał zespół pod przewodnictwem głównego rozjemcy st. bryg. Ireneusza Szpyrki. Głównymi celami ćwiczeń były:
    • weryfikacja praktycznego dostarczania wody na dużą odległość różnymi technikami,
    • testowanie alarmowania i dysponowania pododdziałów,
    • doskonalenie umiejętności dowodzenia na poziomie interwencyjnym i taktycznym.

źródło: www.strazacki.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij