Lublin potrzebuje kolejnej jednostki ratowniczo-gaśniczej, gdyż padają nowe rekordy zdarzeń, do których wzywani są strażacy. Wpływają na to coraz bardziej ekstremalne warunki pogodowe.

Komenda miejska PSP w Lublinie już w zeszłym roku wnioskowała do władz miasta o przekazanie strażakom działki, na której mogłaby powstać piąta już jednostka. Druhowie wyjeżdżaliby z niej do zachodniej części miasta, w tym dzielnic Czuby, Węglin-Południe i Konstantynów. Aktualnie chroni je jednostka znajdująca się w centrum miasta, jednak przez duże obłożenie jest to coraz trudniejsze.

Kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik lubelskiej komendy, zaznacza że w sierpniu padł rekord zdarzeń, do których musieli wyjechać strażacy. Było ich aż 1200, a w ciągu ostatnich10 lat wynik ten nie przekraczał 900. Liczba wzrasta z uwagi na zmieniający się klimat i coraz bardziej ekstremalne warunki – długie upały, susze, gwałtowne burze oraz deszcze.

źródło: www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij