Będą nowe legitymacje dla strażaków PSP. Rozporządzenie ma wejść w życie 1. października, a dokumenty trafią do druhów w przyszłym roku.

Zmiana wynika z konieczności dostosowania wzoru legitymacji strażaków do innych służb podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wymóg ten jest opisany w ustawie z dnia 22 listopada 2018 r. o dokumentach publicznych oraz w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie wykazu dokumentów publicznych.

Najnowsza legitymacja ma być elektroniczną kartą procesorową z interfejsem bezstykowym w formie karty identyfikacyjnej o wymiarach 85,60×53,98 mm. Dodatkowo, będzie wykonana z tworzywa sztucznego, z wbudowanym układem elektronicznym. Koszt jednego dokumentu ma wynieść nieco ponad 62 zł.

Pierwsza dostawa dla druhów dotrze w przyszłym roku. PSP zamówi ponad 34 tys. sztuk, co będzie kosztowało 1 mln 140 tys. zł. Jednak kwota ta ma się stopniowo zmniejszać przy następnych dostawach z uwagi na dużą rotację funkcjonariuszy.

źródło:www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij