23-24 września miała miejsce konferencja HAZMAT I CBRNE (inaczej zwana Spałą) z rekordową liczbą uczestników.

Co roku konferencja w Spale organizowana przez czasopismo "W akcji" przyciąga tłumy strażaków, a także dowódców JRG, dowódców sekcji oraz dowódców zastępów. Prelegenci dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z HAZMAT i CBRNE.

Tegoroczna konferencja skupiała się na pożarach wewnętrznych. Przedstawione wykłady dotyczyły m.in.: szybkiego pomiaru i identyfikacji niebezpiecznych związków chemicznych z użyciem przenośnego analizatora FTIR, a także podejmowaniu decyzji przez dowódców, czy zdalnej detekcji skażeń przy wykorzystaniu urządzeń pomiarowych. Jeden z prelegentów skupił się na analizie działań gaśniczych budynku magazynowego i zamieszkania zbiorowego pod kątem wykorzystania mierników wielogazowych oraz interpretacji wyników.

Jesteśmy wdzięczni prelegentom i partnerom za cenny merytoryczny wkład w konferencję. Uczestnikom przede wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie oraz aktywny udział w wykładach i ciekawe dyskusje.

Zachęcamy do czytania czasopisma "W akcji", w którym będziemy rozwijać tematy poruszone na konferencji.

Fot. Zuzanna Żak

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij