Paweł Soloch, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego poinformował o podpisaniu przez prezydenta ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej.

Co druhowie zyskają dzięki ustawie?

Przypominamy, po wejściu ustawy w życie, druhom będzie przysługiwać dodatkowe 200 zł do emerytury za 25-letnią służbę – w przypadku mężczyzn – oraz 20-letnią – w przypadku kobiet. Dotyczy to osób, które bezpośrednio uczestniczyły w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Nie tylko dodatkowe pieniądze

Strażacy-ochotnicy będą posiadali także legitymacje, które będą uprawniały ich do zniżek. W ustawie przewidziano także odszkodowania dla druhów i ich rodzin w przypadku poniesienia śmierci czy uszczerbku na zdrowiu strażaka, które będą skutkiem udziału w akcji ratowniczo-gaśniczej. Odszkodowania obejmują również uszkodzenie mienia strażaka.

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Źródło: remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij