Z uwagi na nagłe zmiany warunków atmosferycznych wiele miejscowości, szczególnie tych mniejszych, staje się praktycznie nieprzejezdna z powodu błota.

Na Mazurach lód powoli znika z jezior. Strażacy zaznaczają, że nawet poduszkowiec ratowniczy jest w stanie go złamać. Dzieje się tak na skutek nagłego skoku temperatury, a co za tym idzie – odwilży. Jednak cienka warstwa lodu nie jest jedynym skutkiem zmiany pogody. Wiejskie drogi pokryte zostały błotem.

Taki stan rzeczy znacznie utrudnia przejazd między innymi karetkom. Tylko w ciągu jednej doby strażacy musieli wydostać z błota aż pięć ambulansów. Jest to bardzo trudna sytuacja, gdyż w przypadku pojazdów uprzywilejowanych, liczy się każda chwila, a moment zwłoki może kosztować czyjeś życie.

Źródło: polsatnews.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij