Podczas wczorajszego spotkania w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej poruszono kwestię utworzenia baz sprzętu służącego wykonywaniu działań ratowniczych w przypadku zagrożeń CBRNE.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele PSP pod przewodnictwem zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztofa Hejduk i Krystyna Sikorska, która reprezentowała Biuro Strategii Transformacji Rządowej Agencji Spraw Strategicznych.

Jak przekazała Komenda Główna PSP, na spotkaniu skupiono się na wypracowaniu wspólnego stanowiska stron dotyczącego możliwości utworzenia baz sprzętu służącego do wykonywania działań ratowniczych w przypadku zagrożeń CBRNE (chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych) na terenie Polski.

Chęć rozwoju pod kątem zdolności rescEU, czyli zdolności Europy do reagowania na klęski żywiołowe, wyraziły także służby Finlandii i Chorwacji.

Źródło: remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij