Strażacy z JRG nr 1 w Suwałkach udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku, który miał problemy z oddychaniem.

W środę (12 stycznia) podczas jazdy samochodem matka chłopca zauważyła, że dziecko ma problem z oddychaniem. Przejeżdżała wtedy obok straży pożarnej, tam zatrzymała się i wołała o pomoc. Strażacy z JRG nr 1 w Suwałkach od razu przystąpili do czynności ratunkowych, udzielili dwumiesięcznemu chłopcu pierwszej pomocy.

Jak opowiedział bryg. Kazimierz Golubewski, strażacy po usłyszeniu wołania o pomoc, wybiegli w stronę pojazdu i przenieśli dziecko do cieplejszego pomieszczenia. Udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy: udrożnili drogi oddechowe, sprawdzali oddech i podali tlen. Po tym stan dziecka uległ poprawie.

Następnie niemowlę przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Ratownikom ulżyło, że pomoc udzielona przez strażaków przyniosła efekt i udało się uratować życie dziecka.

Źródło: tvn24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij