Od 28-go lutego 2022 r. na obszarze województwa lubelskiego oraz podkarpackiego obowiązuje podpisany przez Premiera Mateusza Morawieckiego drugi stopień alarmowy (BRAVO).

Wprowadzenie II stopnia alarmowego obowiązuje od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59. Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie mające charakter prewencyjny, które jest bezpośrednio związane z obecną sytuacją na Ukrainie. Dodatkowo jest to również spowodowane wzmożonym ruchem na granicy i w pobliskich miejscowościach.

Warto przypomnieć, że do 4-go marca br. obowiązuje również trzeci stopień alarmowy CRP dotyczący cyberprzestrzeni (CHARLIE–CRP).

Co natomiast oznacza stopień alarmowy BRAVO? Należy do niego m.in.:

  • prowadzenie przez Policję, Straż Graniczną lub Żandarmerię Wojskową wzmożonej kontroli dużych skupisk ludzkich;
  • prowadzenie wzmożonej kontroli obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów potencjalnie mogących stać się celem ataków terrorystycznych;
  • zapewnienie dostępności w trybie alarmowym członków personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
  • ostrzeżenie personelu o możliwych zagrożeniach;
  • obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych przez umundurowanych funkcjonariuszy lub żołnierzy bezpośrednio realizujących zadania związane z zabezpieczeniem miejsc i obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
  • dodatkowe kontrole pojazdów, osób oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych;
  • wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej oraz ważnych obiektów publicznych;
  • wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.


W trakcie obowiązywania stopnia BRAVO należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na wszelkie potencjalne zagrożenia, typu pakunki pozostawione w miejscach publicznych, samochody zaparkowane w miejscach zgromadzeń czy nietypowo zachowujące się osoby.

Źródło: www.strażacki.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij