Państwowa Agencja Atomistyki przekazała komunikat w związku z pożarem, jaki miał miejsce na terenie ukraińskiej elektrowni jądrowej w Zaporożu.

W nocy z 3 na 4 marca na Ukrainie doszło do ostrzału największej elektrownii jądrowej przez Rosjan. Elektrownia stała się celem ataków Rosjan, co spowodowało wybuch pożaru na jej terytorium. Według relacji ukraińskich służb ratowniczych ogień ogarnął budynek szkoleniowy i laboratorium, poza obrębem elektrowni atomowej.

Wobec zaistniałej sytuacji Państwowa Agencja Atomistyki wystosowała następujący komunikat:

„Nie ma uszkodzeń systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego Zaporoskiej EJ w zw. z ostrzałem artyleryjskim - informuje ukraiński dozór jądrowy. Na terenie elektrowni nie odnotowano wzrostu poziomu promieniowania. Sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie"
 
źródło: www.rynekzdrowia.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij