Państwowa Straż Pożarna zaapelowała o pomoc w sprawie transportu uchodźców z Ukrainy. Apel jest skierowany do przewoźników i firm transportowych. Koszty ma pokryć PSP.

PSP na swoich stronach internetowych apeluje o pomoc w transporcie uchodźców z punktów przygranicznych do miejsc pobytu na terenie Polski. Koszty takiej obsługi ma pokryć Państwowa Straż Pożarna. Koszty wyżywienia i zakwaterowania kierowców, a także ewentualnych uszkodzeń, awarii czy dewastacji wnętrza ponosi przwoźnik lub firma transportowa.

Jak podaje PSP, autokary przeznaczone do transportu uchodźców powinny zapewnić miejsce co najmniej 45 osobom. Wówczas, stawka transportowa do 100km będzie wynosiła 800zł netto, a powyżej tych 100km zgodnie ze stawkami rynkowymi. Transport będzie realizowany na podstawie zlecenia, a odpłatność za wykonanie przewozu zostanie zrealizowana do 14 dni od daty otrzymania faktury.

Od 6-go marca uruchomione zostały telefoniczne punkty kontaktowe działające w godzinach od 8:00 do 22:00 przeznaczone do zbierania danych kontaktowych. 

Lista kontaktów z podziałem na województwa dostępna jest pod tym adresem: www.gov.pl

Źródło: gov.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij