11 marca 2022 r. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej podpisał decyzję w sprawie powołania zespołu, który będzie zajmował się ogólnie rozumianymi kwestiami związanymi z profilaktyką nowotworową strażaków i strażaków ratowników.

Powołany zespoł ma zajmować się opracowywaniem zaleceń odnośnie czyszczenia odzieży dla strażaków z zanieczyszczeń chemicznych powstałych podczas pożaru.

Zespół wypracuje koncepcje rozwiązań oraz zalecenia w sprawie minimalizacji narażenia strażaków na szkodliwe, uciążliwe i niebezpieczne produkty pożarowe.

W skład zespołu wchodzą funkcjonariusze reprezentujący rożne szczeble jednostek organizacyjnych i piony, realizujący sprawy BHP, ratownictwo specjalistyczne chemiczno-ekologiczne, ratownicy medyczni służący w PSP, strażacy podziału bojowego, pracownicy dydaktyczni, przedstawiciele organizacji związkowych. Część funkcjonariuszy jest również czynnymi druhami jednostek OSP. Przewidywane są konsultacje Zespołu z osobami reprezentującymi inne instytucje, mogące wesprzeć pracę swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

źródło: cfbt.pl / FB

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij