Od 28-go marca zniknie obowiązek noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji. Istnieją jednak pewne wyjątki.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji, że od 28-go marca zostanie zniesiona kolejna część obostrzeń. Jak wiadomo, obowiązek noszenia maseczek pozostanie już tylko w placówkach leczniczych.

Co więcej, znika także izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników czy kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski. Niedzielski jednak podkreśla:

„Pacjenci z COVID-19 będą musieli sami się izolować. Sanepid nie będzie tym zarządzać. Jeśli jednak pojawią się lokalne ogniska wirusa, to sanepid wciąż będzie mógł nałożyć kwarantannę i zdecydować o izolacji”.

Koniec obostrzeń nie oznacza jednak końca pandemii. Rządzący zastrzegają, że jesień nadal stoi pod znakiem zapytania.

źródło: radiozet.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij