W środę 23 marca w Bonn, w jednej z niemieckich linii tramwajowych pasażerowie dostrzegli całe stado niebieskich ropuch.

Ze względu na nietypową barwę płazów, pasażerowie postanowili wezwać straż pożarną, podejrzewając, iż mogą być to jadowite stworzenia. 

Na szczęście tramwajem jechał także herpetolog Philipp Ginal, zajmujący się badaniem płazów i gadów. Po przyjrzeniu się ropuchom i zbadaniu sprawy, załagodził on panującą w tramwaju panikę. Jak się okazało, zwierzęta były najzwyklejszymi, niemieckimi ropuchami, pomalowanymi niebieskim barwnikiem spożywczym. 

Mężczyzna wziął sprawy w swoje ręcę i zabrał ropuchy do własnego domu, aby oczyścić je z niebieskiej farby, następnie do Muzeum Zoologicznego Alesandra Koeninga w Bonn, w którym pracuje. Tam ropuchy przejdą badania pod kątem chorób. Jeśli okaże się, że są zdrowe, wrócą do swojego naturalnego środowiska.

Aktualnie trwa akcja poszukiwawcza osób stojących za tym kuriozalnym zdarzeniem.

 

Źródło: wiadomości.wp.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij