Remizy OSP jako nowe schronienie nie tylko na uchodźców z Ukrainy, ale także dla rodzin ukraińskich strażaków.

Według wstępnych doniesień PSP, schrony dla uchodźców przygotowywane są w ośmiu tysiącach jednostek OSP co stanowi niemal połowę jednostek w Polsce. Najczęściej przybywają kobiety z dziećmi, lecz wśród nich są także rodziny ukraińskich strażaków.

Decyzja o zorganizowaniu tymczasowego miejsca schronienia dla uchodźców z Ukrainy została podjęta na posiedzeniu sztabu kryzysowego MSWiA - przekazuje rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. 

Schrony w OSP działają już w wielu punktach w całej Polsce. Póki co, nie są jeszcze mocno obłożone, lecz zastępy OSP są gotowe do przyjęcia dużej liczby uchodźców.

 

Żródło: wiadomości.onet.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij