W kopalni Pniówek w Pawłowicach w woj. Śląskim 15 minut po północy doszło do wybuchu metanu.

W czasie wybuchu, w pobliżu zdarzenia pracowało 42 górników. Według aktualnych informacji, 12 górników trafiło do pobliskich szpitali z poparzeniami, natomiast czterech straciło życie.

Od początku akcji na miejscu działa Zespół Ratownictwa Medycznego z Pawłowic. Łącznie na miejsce zdarzenia dotarło 13 ZRM, oraz dwa zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas akcji ratunkowej doszło do drugiego wybuchu, w wyniku czego sztab akcji stracił kontakt z siedmioma ratownikami. W dalszym ciągu trwają poszukiwania osób uwięzionych.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a działania ratunkowe nadal trwają.

Źródło: interia.plFacebook.com

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij