Warszawska drogówka rozpoczyna działania skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego - celem jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale także uświadamianie.

Policjanci warszawskiej „drogówki”, przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji, Ochotniczą Strażą Pożarną w Uwielinach oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Służb Ratowniczych rozpoczęli kampanię, która ma przede wszystkim uświadamiać.

Spot skierowany do wszystkich uczestników ruchu pokazuje, że nie w każdej sytuacji trzeba wybierać numer alarmowy 112. Nieuzasadnione wezwanie służb ratowniczych często powoduje nie tylko zablokowanie załogi, która w danym momencie mogłaby realnie pomagać innym, ale także narazić czyjeś zdrowie bądź życie. Kampania ma przede wszystkim uświadamiać, a także uczyć i informować, bowiem nie każdy kierowca musi zdawać sobie sprawę, że nie we wszystkich przypadkach należy wzywać służby.

Jak czytamy, Świadomy kierowca, w przypadku zdarzenia drogowego, gdy nie ma osób zabitych ani rannych, zwłaszcza, gdy sytuacja jest bezsprzeczna – nie wezwie załogi policji. Nie ma takiego obowiązku i może zakończyć sprawę z udziałem drugiego uczestnika, spisując oświadczenie z kolizji." – podaje Wydział Ruchu Drogowego KSP. 

źródło: wrd.policja.waw.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij