6-go maja w Warszawie na pl. marsz. Józefa Piłsudzkiego miały miejsce Centralne Obchody Dnia Strażaka, w których wziął udział Prezydent Andrzej Duda, który wręczył awanse generalskie funkcjonariuszom PSP.

6-go maja o godzinie 11:00 w Warszawie na pl. marsz. Józefa Piłsudzkiego rozpoczęły się Centralne Obchody Dnia Strażaka z promocją oficerską. W wydarzeniu brał udział Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Poprzedzająca je modlitwa w intencji polskich strażaków odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie.

W trakcie uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie ośmiu oficerom Państwowej Straży Pożarnej.

Do stopnia GENERAŁA BRYGADIERA Państwowej Straży Pożarnej awansowany został nadbrygadier Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny PSP. Do stopnia NADBRYGADIERA Państwowej Straży Pożarnej awansowani zostali:

  • st. brygadier Krzysztof Ciosek – Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP;
  • st. brygadier Piotr Filipek – Małopolski Komendant Wojewódzki PSP;
  • st. brygadier Grzegorz Janowski – Łódzki Komendant Wojewódzki PSP;
  • st. brygadier Jacek Kaczmarek– Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP;
  • st. brygadier Marek Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP;
  • st. brygadier Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP;
  • st. brygadier Piotr Socha – Pomorski Komendant Wojewódzki PSP.

Co więcej, podczas obchodów po raz pierwszy w historii odbyła się promocja oficerska na 4 szable. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji aktu promocji 294 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej dokonali Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak oraz Zastępcy Komendanta Głównego PSP: nadbryg. Krzysztof Hejduk, nadbryg. Adam Konieczny i nadbryg. Arkadiusz Przybyła. Jako pierwszy, promowany został tegoroczny prymus Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Również, po raz pierwszy w historii pododdziały Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziły Uroczystą Odprawę Wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, którą poprzedziło odczytanie Apelu Pamięci.

W obchodach brali udział Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik wraz z ministrami resortu SWiA, Poseł Zbigniew Chmielowiec Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Ambasador Grecji w Polsce, Szefowie służb mundurowych podległych MSWiA a także strażacy z Ukrainy na czele z Szefem Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych gen. Siergiejem Krukiem.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

źródło: Państwowa Straż Pożarna / FB

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij