Na zamówienie Państwowej Straży Pożarnej firma Wawrzaszczek ISS wykonała samochody do dekontaminacji z leżakami.

Pod zabudowę wykorzystana została Scania z automatyczną skrzynią biegów i dwuosobową kabiną z leżakami. 

Wnętrze samochodu posiada kulka pomieszczeń: pomieszczenie służące do zdawania sprzętu, rozbieralnia, kabina prysznicowa, ubieralnia, pomieszczenie do rehabilitacji i oczekiwania na transport, a także specjalne pomieszczenie służące do nadzoru i dekontaminacji sprzętu wrażliwego oraz przedział sprzętowy. Z tyłu znajduje się podest załadowczy z kabiną załadowczą. 

Przedział sprzętowy wyposarzony jest q sprzęt z grup sprzętowych takich jak dekontaminacja aktywną pianę, fumingacje wewnętrzne nadtlenkiem wodoru ubrania podekontaminacyjne, czy środku ochrony indywidualnej. 

PSP zamówiła osiem takich pojazdów, które znajdą się w wyposażeniu Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych nr 6 w Warszawie, nr 4 w Łodzi, nr 3 w Toruniu, nr 2 w Gliwicach, nr 1 w Olsztynie, nr 6 w Poznaniu, nr 2 w Szczecinie i Nowej Sarzynie. 

Wartość wszystkich aut wynosi 38,5 mln zł brutto, a zakup został współfinansowany w ramach projektu KOLEJ ze środków unijnych.

Źródło: remiza.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij