Na terenie Politechniki Łódzkiej w dniach 25-26 maja odbyło się szkolenie dla specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej.

Poza wyposażeniem grup specjalistycznych, podczas ćwiczeń wykorzystane zostały także źródła promieniotwórcze, które w swoim wyposażeniu miał Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej. 

Podczas ćwiczeń strażacy mieli za zadanie zlokalizować, zidentyfikować oraz wyznaczyć strefy bezpieczne w przypadku wykrycia źródeł promieniowania. Ponadto ćwiczono prowadzenie działań ratowniczych z poszkodowanym skażonym materiałem promieniotwórczym w zakresie oceny skażenia i przeprowadzenie procesu dekontaminacji. Ostatnim, podsumowującym elementem szkolenia było obliczenie dawki skutecznej jaką otrzymał każdy ratownik na podstawie posiadanego wyposażania - przekazuje Komenda Główna PSP. 

Ćwiczenia zostały zorganizowane dzięki współpracy Komendy Głównej PSP, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Łodzi, Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej. 

Przebieg szkolenia został ustalony w oparciu o "Program szkolenia specjalistycznego w zakresie reagowania i ograniczania skutków zdarzeń radiacyjnych", który został zatwierdzony przez Komendanta Głównego PSP w 2020 roku. 

 

Źródło: remiza.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij