1 czerwca w formie wideokonferencji odbyła się pierwsza narada służbowa Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka z nowo powołanymi zastępcami komendantów wojewódzkich PSP odpowiedzialnymi za współpracę z OSP.

Głównym celem spotkania było omówienie uruchomienia przez PSP procesu szkoleń przygotowujących do egzaminu kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. dla strażaka ratownika OSP.


W trakcie narady omówiono między innymi kwestie terminu uruchomienia szkoleń (1 lipca 2022 r.), programu szkolenia, który jest podstawą realizacji kursu czy priorytetów selekcjonowania kandydatów na szkolenie z uwzględnieniem wskazań Biura Planowania Operacyjnego KG PSP o wyrównywaniu braków w jednostkach OSP w KSRG do minimum 3 kierowców w jednostce.

Poruszono także tematy dotyczące naborów na podwyższanie kwalifikacji zawodowych w PSP na rok akademicki/szkolny 2022/2023, realizacji recertyfikacji uprawnień ratownika w ramach kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ratowników OSP przez województwa czy liczby wymaganych godzin niezbędnych do przedłużania uprawnień nurków MSWiA.

źródło: gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij