W dniach 2 i 3 czerwca odbyła się wizyta konsultacyjna przedstawiciela Komisji Europejskiej w Warszawie i we Wrocławiu w sprawie certyfikacji modułu GFFFV Poland.

Wizyta stanowiła pierwszy etap procesu certyfikacji modułów do gaszenia pożarów lasów z użyciem pojazdów (GFFFV) utworzonych na bazie sił Państwowej Straży Pożarnej.

W pierwszym dniu zaprezentowano zasady funkcjonowania modułów oraz standardy wyposażenia i dokumentacji. Następnego dnia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu podczas mobilizacji GFFFV Wrocław, składającego się z 26 pojazdów i 76 ratowników, ocenie i analizie zostały poddane dysponowanie oraz przygotowanie ratowników i sprzętu do działań poza granicami kraju. Moduł GFFFV Wrocław został wyznaczony jako reprezentujący pozostałe moduły z uwagi na doświadczenie z ostatniej akcji gaśniczej w Grecji.

Następny etap tego procesu to ćwiczenia sztabowe planowane na jesień tego roku we Francji. Trzeci, a zarazem ostatni etap to ćwiczenie praktyczne, natomiast pozytywne zakończenie certyfikacji będzie oznaczało włączenie wszystkich sześciu modułów GFFFV do europejskiej puli zasobów dobrowolnych w ramach unijnego mechanizmu ochrony ludności.

źródło: gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij