W tym miesiącu Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przyjrzy się zakupom wozów strażackich przez jednostki OSP, które otrzymały promesy.

Jak poinformował Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk podczas ostatniego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Państwowa Straż Pożarna chce wiedzieć na jakim etapie są zakupy samochodów ratowniczo-gaśniczych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku otrzymały promesę.

W obszarze zainteresowania będą głównie umowy i ich obecny status. Dodatkowo, jednostki, które do tej pory nie ogłosiły nawet postępowania przetargowego, mogą stracić przyznane środki. Te pieniądze z kolei będzie można przekazać jednostkom, którym brakuje środków.

Jak wiadomo, w tym roku promesy otrzymało 456 jednostek OSP, które zamierzają kupić 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie samochody. Rządowe wsparcie to 175 milionów złotych, pozostałe środki to wkład samorządów, jednostek i różnego rodzaju dotacje.

źródło: remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij