16-go czerwca w Jazowsku (woj. małopolskie) doszło do wypadku, w którym został poszkodowany 3-letni chłopiec.

Jak wynika z ustaleń policji, sprawcą wypadku była 78-letnia kobieta, która wsiadając do auta, zwolniła hamulec bez uruchamiania silnika. Samochód był zaparkowany na wzniesieniu, co spowodowało, że auto stoczyło się z górki i wjechało w przechodzącą niedaleko rodzinę. Poaszkodowany został 3-letni chłopiec, który z obrażeniami brzucha został zabrany do szpitala.

Zgodnie z podanymi przez świadków wydarzenia informacjami, jeden z mieszkańców Jazowska, a zarazem zawodowy strażak z PSP w Krakowie, Grzegorz Bodziony, zachował podczas zdarzenia wyjątkowo zimną krew. Gdy samochód toczył się ze wzniesienia, ten otworzył drzwi od strony kierowcy i rękami wcisnął pedał hamulca, zatrzymując tym samym pędzący samochód. Po opanowaniu zagrożenia udzielił pierwszej pomocy wraz z druhami OSP Kadcza i Jazowsko, a chwilę później opiekę nad poszkodowanym dzieckiem przejęła obecna na miejscu lekarka, Grażyna Janik.

Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia, są obecnie ustalane. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci ze Starego Sącza.

Źródło: sadeczanin.info

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij