Wczoraj (23.06) w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowę o dofinansowanie projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V".

Umowa o dofinansowanie projektu została zawarta w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zgodnie z podanymi informacjami, całkowita wartość projektu to blisko 293 mln złotych, z czego wsparcie unijne projektu wyniesie prawie 249 mln złotych. Realizacja zadania obejmie okres dwóch lat i potrwa do IV kwartału 2023 roku.

Głównym punktem projektu jest doposażenie PSP w sprzęt do akcji ratowniczych w transporcie drogowym. Względem tego zakupione mają zostać średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego, średnie samochody ratowniczo-gaśnicze z systemem piany sprężonej, samochody zaopatrzeniowe, średnie samochody ratownictwa technicznego oraz lekkie samochody rozpoznawczo-ratownicze dla specjalistycznych grup ratownictwa technicznego.

Łącznie, około 300 sztuk sprzętu ma zostać rozdysponowany do jednostek PSP na terenie całego kraju.

źródło: gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij