Polski Ład podarował gminie Olesno ponad 16 milionów złotych na budowę Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych w Oleśnie.

Gmina Olesno będzie realizować inwestycję w ramach partnerstwa z gminami Gorzów Śląski, Radłów, Zębowice i Powiatem Oleskim, jako Związek Powiatowo-Gminny „Samorządowy Ziemi Oleskiej”.

Jak informuje gmina Olesno, powstanie centrum szkoleniowe, które ma być zaprojektowane specjalnie pod służby, co oznacza wyposażenie w sprzęt i urządzenia symulacyjne, takie jak elementy wyposażenia samochodów ratownictwa chemicznego, ratownictwa ekologicznego, samochodów ratowniczo-gaśniczych, pomp, sprzętu zaplecza socjalnego, innego sprzętu specjalistycznego. Centrum ma zapewnić wsparcie techniczne krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na wypadek wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awari.

Krajowe Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych powstanie w centrum Olesna, w bezpośrednim sąsiedztwie zrewitalizowanego stadionu lekkoatletycznego, krytej pływalni i projektowanych kortów tenisowych.

Budowa ma ruszyć na przełomie nowego roku i jest szacowana na około 20 milionów złotych, z czego 16,6 milionów to dotacja z Polskiego Ładu.

źródło: remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij