W dniach 26-30 czerwca w Katowicach na terenach Międzynarodowego Centrum Kongresu i Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek ma miejsce jedenasta już sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF).

Po raz pierwszy w 20-letniej historii to najważniejsze na świecie wydarzenie, poświęcone polityce miejskiej, odbywa się w Europie Środkowo-Wschodniej. W 11. sesji Światowego Forum Miejskiego biorą udział delegacje z całego świata, wobec czego zabezpieczenie imprezy musi przebiegać na najwyższym poziomie.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach „Zabezpieczanie Forum strażacy rozpoczęli 24 czerwca. Odbywa się ono w ramach kilku podoperacji. W bezpośredniej bliskości strefy, rozlokowane są zastępy strażaków, będący w stałej dyspozycji Sztabu Państwowej Straży Pożarnej, który koordynuje całość przedsięwzięć ratowniczych w trakcie zabezpieczenia WUF11. W jego dyspozycji są także grupy ratownictwa specjalistycznego, w tym grupa wyposażona w sprzęt do zdalnej detekcji zagrożeń chemicznych, a także stanowiska do dekontaminacji. Ponadto, patrole PSP przez całą dobę patrolują obszar, na którym odbywa się Forum. W razie konieczności strażacy mogą niezwłocznie podjąć działania ratowniczo-gaśnicze. Każdy patrol wyposażony jest między innymi w sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy."

Zgodnie z podanymi informacjami, codziennie zaangażowanych w te działania jest prawie 50 strażaków PSP z terenu województwa śląskiego i opolskiego.

źródło: KW PSP Katowice / gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij