Wczoraj (29.06) rozpoczęły się międzywojewódzkie ćwiczenia ratownicze, które są jednymi z czterech, zaplanowanych w tym roku, krajowych ćwiczeń.

Manewry odbywają się na terenie miasta Torunia oraz powiatu toruńskiego dla sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W ćwiczeniach bierze udział około 300 strażaków oraz 80 pojazdów z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego oraz Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.
 
Jak wiadomo, celem ćwiczeń jest sprawdzenie stopnia przygotowania sił i środków centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do zwalczania skutków zdarzeń długotrwałych i o dużych rozmiarach. Skutki te, jako powstałe w wyniku wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, wymagających udziału grup specjalistycznych oraz sprawdzenie stopnia przygotowania kadry dowódczej województwa kujawsko-pomorskiego do prawidłowego kierowania działaniami ratowniczymi na wszystkich poziomach.
 
Co więcej, poza powyżej wymienionymi manewrami, doskonalona będzie także współpraca z innymi służbami.
 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij