Ćwiczenia miały charakter zarówno ratowniczy, jak i dowódczo-sztabowy.

1-go lipca na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez funkcjonariuszy Działu Doskonalenia Zawodowego i Poligonu SGSP.

Do zadań podhorążych należały m.in. wyznaczenie stref niebezpiecznych, stabilizacja naruszonych konstrukcji i przejść, uzyskanie dostępu do poszkodowanych, podjęcie medycznych czynności ratunkowych i ewakuacja. Następnie, pracę rozpoczęli przewodnicy z psami, którzy przeszukali teren i oznaczali kolejne osoby. Uczestnicy katastrofy znajdowali się w wielu trudno dostępnych miejscach, takich jak zawalony garaż, głęboka studnia, uszkodzone pomieszczenia, pod ciężkimi elementami, na nasypie czy w okolicznym lesie.

Łącznie, podczas ćwiczeń było 13 poszkodowanych i 35 ratowników.

W symulowanej katastrofie udział wzięły: nowopowstała Sekcja Działań Poszukiwawczo – Ratowniczych, Sekcja Ratownictwa Medycznego, Koło Naukowe Ratownictwa Technicznego oraz grupa Psy Ratownicze OSP – RW. Całość była uświetniona pozoracją medyczną przygotowaną przez Brygadier Karinę Jarosławską – Kolman.

źródło: remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij