W dniach 6-8 lipca w Ukrainie miało miejsce spotkanie szefów służb ratowniczych z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie Szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych gen. Siergieja Kruka.

Podczas pierwszego dnia pobytu delegacje odwiedziły miejscowości Bucha, Irpień i Hostomelw okolicach Kijowa, gdzie rosyjscy żołnierze dokonali ogromnych zniszczeń infrastruktury jak i masakry na ludności. Złożyli także hołd poległym.

Po powrocie do Kijowa omówili obecną sytuację w Ukrainie, uwzględniając w tym zadania realizowane przez Państwową Służbę Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Następnym punktem wizyty był Lwów, gdzie kulminacyjnym momentem było uroczyste podpisanie przez szefów pięciu służb ratowniczych z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy „Memorandum porozumienia”.

Jak podaje PSP: „Celem porozumienia jest współpraca w zakresie odbudowy, usprawnienia i rozwoju jednolitego państwowego systemu ochrony ludności Ukrainy oraz jego zdolności w zakresie gotowości, zapobiegania i reagowania w razie pożarów i sytuacji kryzysowych, a także jego integracji z odpowiednimi systemami funkcjonującymi w Unii Europejskiej".

Polskiej delegacji przewodniczył gen. brygadier Andrzej Bartkowiak komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

źródło: gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij