Strażacy nie mogą opanować pożaru w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. We wsi Mezna, mimo że ogień zajął około dziesięciu domów, strażacy musieli przerwać akcję gaśniczą. Pomoc w walce z żywiołem zaoferowała polska straż pożarna.

Pożar wybuchł w niedzielę 24.07. 2022 r. i ogarnął 3 ha lasu w Czeskiej Szwajcarii.

Na skutek silnego wiatru w poniedziałek ogień przekroczył granicę z Niemcami. W akcji gaśniczej po niemieckiej stronie w poniedziałek wieczorem brało udział około 250 ratowników z 24 zastępów straży pożarnej z 39 pojazdami.

W poniedziałek wieczorem minister spraw wewnętrznych Czech Vit Rakuszan przekazał, że żywioł rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni około 300 hektarów. Nie ma informacji o rannych mieszkańcach lub strażakach w rejonie objętym pożarami.

Komendant Główny Straży Pożarnej generał Andrzej Bartkowiak poinformował, że strona czeska zaakceptowała pomoc Polski w gaszeniu pożaru Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria.

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia: Hajtek Ondrej gazeta.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij