W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17 zostaną uruchomione syreny alarmowe. W ten sposób zostanie uczczona pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie trwało 63 dni. Podczas niego zginęło 18 tysięcy powstańców, natomiast 25 tysięcy zostało rannych. Największe straty były wśród ludności cywilnej i wyniosły około 180 tysięcy zabitych. Około pół miliona ocalałych mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone przez Niemców.

Dokadnie o godzinie siedemnastej w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego w Warszawie i wielu miastach na jedną minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Tradycyjnie w godzinę ‘W’ przed budynki jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wyjadą wozy strażackie i włączonymi sygnałami strażacy uczczą pamięć powstańców.

Źródło: https://remiza.com.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij