Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Znowelizowane rozporządzenie wprowadza w Komendzie Głównej PSP, komendach wojewódzkich PSP, Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Centralnej Szkole PSP oraz Szkołach Aspirantów nowe stanowisko - rzecznik prasowy.

Aby pełnić służbę na tym stanowisku niezbędne będzie posiadanie wykształcenia wyższego z tytułem magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego, a także dziesięcioletniego czasu służby w Państwowej Straży Pożarnej. Maksymalny stopień na tym stanowisku to starszy brygadier.

Stanowisko rzecznika prasowego tworzy się z myślą o osobach posiadających określone kwalifikacje oraz ponadprzeciętne predyspozycje i umiejętności w zakresie kontaktów Państwowej Straży Pożarnej z mediami i w zakresie prewencji społecznej – napisano w uzasadnieniu.

Rozporządzenie wejdzie w życie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Żródło: https://remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij